DArmowy KAtalog SEO - www.dakaseo.pl - bezpłatny katalog stron WWW i ciekawych artykułów
Katalog stron   Dodaj link   Dodaj artykuł   Administracja   Mapa  
 
DaKaSEO.pl - polski i darmowy katalog stron internetowych

Ołtarz w domu: tworzenie własnej religijnej i duchowej przestrzeni

Jeśli chceszugruntować swoją wiarę w Boga, stworzenie ołtarza pomoże przyspieszyć ten proces. Ołtarz to uświęcone miejsce w domu. Możesz na niego przeznaczyć osobne pomieszczenie lub jego część. Tworzenie ołtarza pomoże wypełnić twój dom pozytywną energią i umocnić więź z Bogiem. (Źródło informacji: www.holyart.pl)

Dlaczego potrzebujesz ołtarza?

Kiedy idziesz do kościoła, czujesz wewnętrznyspokój. To dlatego, że kościół to miejsce poświęcone Bogu. Tworząc taką przestrzeń w domu, dedykujesz ją Najwyższemu. Od razu poczujesz różnicę, gdybędzieszprzed swoim ołtarzem. Poczujesz kojącą obecność Bożej łaski wokół siebie.

Jeśli ustawiłeś ołtarzyk w spokojnym miejscu twój umysł i dusza będą mogły w pełni skupić się na Bogu, ponieważ odosobnienie i odcięcie od świata zewnętrznego przybliża do Niego. Jezus Chrystus spędzał czas z Bogiem w samotności. Oddawanie czci przy ołtarzu pomaga rozwijać dyscyplinę w poświęcaniu czasuNajwyższemu.

Jak stworzyć Ołtarz w domu?

Ołtarz służy do modlitwy, medytacji i śpiewania. Oto trzy sposoby na stworzenie własnego ołtarza w domu:

Wybierz miejsce

Gdy wybierasz miejsce na ołtarz upewnij się, że jest to ono spokojne. Powinno być puste i z dala on innych członków rodziny (gdy się modlisz lub medytujesz). Ołtarz powinien znajdować się także z dala od wszystkiego innego, np. hałasów samochodów zza okna czy dźwięków telewizora.

Posprzątaj

Święte duchy potrzebują porządku. Jeśli twój ołtarz jest niechlujny i pełen chaosu utrudniasz im wejście do swojego domu. Nie możesz gromadzić prania czy kartonów pełnych niepotrzebnych rzeczy w pobliżu ołtarza. Sprzątnięcie go sprawi ogromną różnicę w twoim otoczeniu. Zawsze upewnij się, że twój ołtarz jest uporządkowany i czysty.

Umieść święte przedmioty

Na ołtarzu umieść przede wszystkim krucyfiks i Biblię.  Jeśli lubisz liczyć modlitwy połóż na nim także różaniec. Jeśli czytasz jakiekolwiek inne książki umacniające cię w wierze je również połóż na ołtarzu. Magazyny, długopisy i zakreślacze mogą również się na nim znaleźć jeśli masz nawyk zaznaczaniamodlitw lub spisywania ich. Oprócz tego możesz postawić na ołtarzu także figurkę Jezusa Chrystusa lub Maryi.

Dekorowanie ołtarza

Ołtarz jest świętym miejscem, w którym modlisz sięlub medytujesz, lecz możesz go również upiększyć. Możesz go udekorować figurkami aniołów stróżów, pobłogosławionych przedmiotów lub świec wotywnych. Mogą one służyć nie tylko dekoracji, lecz również modlitwie. Musisz się upewnić, że oczyścisz przedmioty modlitwą przed postawieniem ich na ołtarzu, choć wybór należy do ciebie. Ołtarz pomaga we wzmacnianiu twojej wiary i zaprasza spokój, ukojenie i uczucie miłości do twojego domu.



Komentarze:

Brak komentarzy

Dodaj komentarz:

Nazwa:

E-mail:

Komentarz:

Twoja ocena:

Przepisz tekst z obrazka:
Szczegóły
Źródło:
http://www.holyart.pl/
Autor: Dawid Grab
Kategorie:
Strona: blog
Ocena moderatora: Nr
Ocena użytkowników: Nie
Przejścia do strony:19
Przejścia ze strony:0